top of page

גילוי הטוטם בחיי 

ישבתי שם בין העצים האהובים , עוטפים אותי סוגרים ומחבקים ...על האדמה הרכה , במעמקי הר שאסטה ביתי . נושמת ומתכוננת למדיטציה ומעבר לעיר המוכרת טלוס.

אחד הרגעים המתוקים במסעי , נושמת עמוק וכבר חשה עצמי נכנסת למדיטציה עמוקה,אז היא הופיעה...

אני פותחת את עיני , ורואה אותי קרובה לפניי , וכנפייה נעות במהירות, עפה במקום אל מול עיני , מתבוננת בי ואני שומעת אותה מברכת אותי - יונקת הדבש ...

כל גופי הצטמררו וליבי נפתח , היכולת לשוחח כך עם הציפורים בעלי החיים , במימד החמישי הנו מתנה מופלאה. זוכרת אני את מבטה ממש אלי , והיא עפה במקום למספר רגעים , היא הגיעה אלי

מאותו הרגע היא בליבי , בתודעתי והבנתי כי היא הגיעה בשלב זה בחיי כטוטם בעל מסר בשבילי .


מהו חיית הטוטם?

חיית הטוטם, על פי האינדיאניים , הנו בעל חיים , המגיעה ומתגלה לאדם , בשלב שבו הנשמה עוברת ועולה בדרגת עולמות הרוח , ובאה להעביר מסר מעולם הרוח לעולם הארצי , הטוטם מלווה את אותו האדם , במסעו פנימה...


בחקר האישי שלי , התעמקתי וחשתי את הצורך לעשות טאטו על יונק הדבש על גופי , המסר באותו הרגע היה כה עצום , אחריו מסרים רבים נוספים הגיעו בנוגע למהות יונק הדבש בעולמנו .


משמעות יונק הדבש:

יונק הדבש כחיית טוטם מזכיר לנו להיות בהוויה, בכאן ועכשיו ובהנאה מהחיים ולקחת את הדברים והאתגרים העומדים לפנינו בקלות ובקלילות. להנות ממתיקות החיים ולחפש את הדבש שבחיים, לנסות להתרחק או להעלים שליליות בכל פעם שזו מזדחלת לחיינו, ולהביע אהבה באופן מלא ביום יום שלנו.

כמו שיונק הדבש מסוגל לעוף בצורות שעל פניו נראות כ"בלתי אפשריות" (בטח ביחס לגודלה הקטן), הוא מלמד אותנו לעשות את הבלתי אפשרי! מבלי לחשוש וגם להנות מהדרך שמלאה בצוף. יונק הדבש הקטנטן הוא בעצם ציפור שמסוגלת לעוף למרחקים גדולים מאוד, לעוף במקום וגם! לעוף לאחור מה ששום ציפור אחרת איננה יכולה לעשות. החיבור שלנו אל יונק הדבש מעיד הרבה פעמים על יכולת הסתגלות למצבים שונים, על יכולת גמישות וגם על השקפה אופטימית ומלאת שמחה.


יונק הדבש מסמל בדרך כלל שמחה ועליצות, כמו גם יכולת הסתגלות ועשית הבלתי אפשרי.

יונק הדבש קורא לך לקחת את החיים בקלילות יותר ולדעת כי גם כאשר הם נראים על פניו כמאתגרים, יש בך את היכולת להצליח, הוא מזמין אותך להתמקד בהנאה מהחיים ומהנוכחות שלך בחיים. הוא מזמין אותך לצאת מתוך השליליות (ולהתרחק מאנשים שכאלה) וללמוד את עוצמת הקלילות והשמחה. ציפור קטנה זו תלמד אותך גם איך את יכולה להגיב במהירות וגם לפתח עמידות שנראית כבלתי אפשרית בעבורך היא תהיה קלילה ונעימה.

אז אם יונק הדבש הופיע בחייך לאחרונה, זכרי ליהנות מהנאות פשוטות של החיים! נסי לשאוב את המתיקות של החיים ודעי כי יש בך את היכולות לעשות את מה שנראה כבלתי אפשרי.


בעיני האינדיאנים יונק הדבש מסמלת, מזמנת ומהווה פתח אל האנרגיה האדירה ביותר, בכל העולמות ומעבר להם, האהבה! . מסיבה הזו נתפסות נוצותיה כבעלות איכויות של קסם הפותחות את הלב ומקרבות אהבה. הן שימשו במשך אלפי שנים, להכנת קמעות אהבה ולעשיית קסמים הקשורים באהבה.

בנוסף, נחשבת יונקת הדבש למאסטרית האור. וכי איתו חזרה גם קשת הצבעים המביאה יופי ונועם לחיים. רוח הצופית שומרת על אלה הפוסעים בנתיבי הרוח, נותנת בהם חיים בכל פעם שהם עולים מתוך החשכה של עצמם ונותנת שם לדרך שבה בחרו לצעוד. היא מביאה תנועה של ריקוד אינסופי, יופי וצבעוניות שרק הקשת בענן היא תחרות לה, שירה וניגונים של התרגשות ושל אש מרצדת בתוך הלב ומתוכו אל כל עבר ומרדף חסר פשרות ומלא בתעוזה אחר הצוף והמתיקות של החיים. רוח הצופית מלטפת, מרפאה ומחבקת. היא מביאה את נוודי הרוח אל לב ליבם של עצמם ושל הדברים שבהם הם עוסקים. בדיוק כפי שהמקור המרהיב מוצא ללא ספק ושאלה את לב הפרח וממנו יונק את צופו, כך רוח יונקת הדבש מביאה מהירות מדויקת ונקודתית אל לב ליבם של הדברים ולב ליבו של ההולך בנתיבים השונים על פני האדמה.


כאשר אנו פתוחים אל מתנות הייקום , הם מגיעים ומתקשרים עמנו , היו פתוחים למפגש עם הטוטם שלכם .....או אולי כבר פגשתם בו ....

מוזמנים לשתף באהבה ..

Commentaires


bottom of page