top of page

מי הוא המאסטר תות׳ 

בשנת 1460 נתקל קוזימו דה מדיצ'י בכתב יד שידהים את אירופה. האציל האיטלקי העשיר אסף בשקיקה את כתביהם הכמעט נשכחים של מאסטרים יווניים עתיקים כמו אפלטון. רק חלק קטן מטקסטים כאלה שרד את שריפת הספריות על ידי קנאים נוצרים ומוסלמים. ואז יום אחד הגיע נזיר, שידע שקוזימו שילם בכבוד על ספרים ישנים, מצפון יוון עם כתב יד מדהים - הקורפוס הרמטיקום, אוסף של חיבורים המיוחסים למאסטר המצרי האגדי תות'. מאסטר יווני קדום אחד אחרי השני, מתאלס ועד פיתגורס ועד אפלטון, הכיר בחובותו לכומר/פילוסופים של מצרים. ועכשיו, כאן היה ספרו האבוד מזמן של תות (הנקרא ביוונית הרמס), המורה הרוחני הגדול ביותר של מצרים, מיומן שהבין וציווה על חוקי הטבע הנסתרים. קוזימו מיהר לתרגם את כתב היד ללטינית.


כיום, חוקרים מאמינים ש-13 הפרקים ששרדו מהקורפוס הרמטיקום נכתבו על ידי מספר מחברים שונים אי שם בין 400 לפנה"ס. ו-300 לספירה. המחברים היו כנראה או יוונים שהיו ספוגים בחוכמה מצרית או מצרים שלמדו לכתוב ביוונית. החיבורים שלהם, השופעים בתובנות מיסטיות, מרחיבים את התכנים הרוחניים של טקסטים הירוגליפים שצוירו על קירות הקברים המצריים ומספקים הצצה למורשת האבודה של החוכמה הרוחנית של מצרים העתיקה. "אני רועה בני האדם, המודעות העליונה. אני תמיד איתך ויודע מה אתה רוצה", מתחיל שיח הפתיחה של קורפוס הרמטיקום.


"אני רוצה להבין את היקום ואני רוצה להכיר את אלוהים", משיב התלמיד.


"מקד את דעתך - אני אלמד אותך. עליכם להבין שמה שבתוככם שרואה ושומע היא המודעות האלוהית עצמה וכי התודעה הגבוהה ביותר בתוככם אינה אלא המציאות העליונה. אין הבדל בין הישות הפנימית שלך לבין אלוהים. התנסו באור התודעה שלכם ותבינו מה זה באמת.


"אלה שזוכרים את הטבע האמיתי שלהם זוכים לטוב ביותר. בידיעה שהם מגיעים מעולם של אור, הם חוזרים אל האור האלמותי הזה. אבל אלה שמעדיפים את חיי הגוף הולכים לאיבוד ומבולבלים ונתונים למוות", מסביר הרועה האלוהי.


"איך אדם יכול לזהות את הטבע האמיתי שלו?" שואל התלמיד.


"אני, המודעות העליונה, נוכח תמיד למי שהם טובים ואדיבים, טהורים ומלאי יראת כבוד. אני מנחה אותם בחזרה לטבעם המולד, עוזר להם לזהות במהירות את האני האמיתי שלהם. אבל אלה שהם אלימים וחסרי כבוד, חסרי מחשבה וחמדנים, לא מרגישים אותי קרוב. האנשים האלה ממשיכים לרצות עוד ועוד מהעולם, משתוקקים לאושר מתמשך שהוא לעולם לא יכול לספק. רצונותיהם הבלתי ניתנים למימוש גורמים להם לייסורים אינסופיים.


"עזוב את כל השאר ותמזג את המודעות שלך באלוהים בלבד. עשה זאת לא למענך, אלא כדי שתוכל לעזור לאחרים."


"הדרך חזרה אל אביך האלוהי מובילה אל מעבר לגופך, שממנו עליך להעביר את תשומת הלב שלך. המחשבות, הרגשות והתחושות שלך נובעות ממגע עם החומר; אתה חייב לשחרר אותם. עברו למעלה דרך שבעת הספירות של הווייתכם אל האזור הגבוה ביותר של המודעות שלכם. עזוב את כל השאר ומזג את המודעות שלך באלוהים בלבד. עשה זאת לא למענך, אלא כדי שתוכל לעזור לאחרים".


בהנחייתו של הרועה האלוהי, התלמיד עולה לגבהים של התודעה ומשיג מימוש אלוהים.


"מדוע נכנעתם למוות, אתם גברים ונשים המסוגלים לאלמוות?" התלמיד מאתגר כעת את חבריו. "תתעורר! הפסק את התנהגותך הבורה, צאי מהצללים ותבע את זכותך הבכורה - מודעות אלוהית נצחית."

המאסטר תות׳

תות' היה אל הירח, הטקסטים הקדושים, המתמטיקה, המדעים, הקסם, השליח והרושם של האלוהויות, אמן הידע ופטרונו של סופרים. שמו המצרי היה Djehuty, שפירושו "מי שהוא כמו האיביס". הוא הוצג כציפור איביס או בבון. לפי סיפור אחד, תות' נולד משפתיו של רא בתחילת הבריאה והיה ידוע בתור "האל ללא אם". בסיפור אחר, תות' נוצר בעצמו בראשית הזמן, וכאיביס, מטיל את הביצה הקוסמית שמחזיקה את כל הבריאה. הוא תמיד היה קשור קשר הדוק לרה ולמושג הסדר והצדק האלוהיים. תות' יוחסה ביצירת אמנות הכתיבה, המצאת לוח השנה ושליטה במרחב ובזמן. מכיוון שהוא היה אל הירח, היו לו תפקידים שמימיים והחליף את אל השמש, רא, בשמים בלילה. תות' עזר לאלוהויות הלוויות כשליח ומנהל חשבונות עבורם. הוא היה אחראי על הקלטת פסק הדין של טקס שקילת הלב שקבע אם האדם יכול להמשיך הלאה. אם הלב (הרוח) של האדם התאזן עם נוצת האמת של מעת, הם עברו. עם זאת, אם הלב היה כבד יותר מהנוצה אז האדם לא עבר. תות תמיד סיפק הדרכה לאלוהויות והסדיר תלונות יומיומיות נפוצות ויצר חוקים חדשים. תות' הציע שאם לא ניתן לפתור בעיה, קבוצה צריכה להתכנס כאסיפה ולדון בה. הוא בנה את הפירמידה הגדולה בגיזה, המשויכת בטעות לח׳ופו, ובתוכה שילב את הידע שלו בנוגע לכמה הכעתיקה וכן גם הטמין תיכודים ומכשירים סודיים מאטלנטיס העתיקה. במשך כ16,000 שנים הוא שלט בגזה העתיק של מצרים , בערך משנת 52,000 לפני הספירה ועד לשנת 36,000 לפני הספירה . באותו זמן , הגזה הברברי התעיק בקרבו התיישבו הוא ואנשיו הועלה לדרגת ציוויליזציה גבוהה. תות׳ היה בן אלמוות , משמע , הוא ניצח חאת המוות ועבר רק כאשר היה מוכן וגם אז לא באמצעות המוות .

חכמתו העצומה הפכה אותו לשליט של כמה מושבות של בני אטלנטיס ובכלל זה אלה שבצפון ומרכז אמריקה.


אנו פותחים בפניכם את שערי הלמידה של ״לוחות הברקת ״ בכל יום חמישי בערב - בשעה 20:00


ב9.10- תצא משלחת של 16 שליחי אור למצריים , בפעם השלישית מתא האור טלוס למוריה , הפעם במשימה ייחודית להפעלת לוחות הברקת מעל פני הנילוס והדהוד התדרים תאוצה והפעלת מוקדי היונה לעידן החדש בו אנו נוכחים .


היו עמנו ~

אוהלת ונורק׳י והמאסטרים הנעלים בהובלת תות׳

Comentários


bottom of page